Salon Polityczny z prof. Tomaszem Schefflerem

Dnia 1 października 2020 r. wystartował wrocławski cykl spotkań w ramach „Salonów Politycznych” organizowanych przez Fundację Polska Jutra we współpracy z Fundacją Przyszłość Pokoleń. 

Spotkania w ramach cyklu odbywają się w Warszawie, Kaliszu i Wrocławiu, jednakże z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa, jesienne spotkania w znacznej części zostały przeniesione do sieci i odbywają się w formie wideokonferencji z zapraszanymi gośćmi, które to są transmitowane na żywo w mediach społecznościowych.

Pierwszym gościem „Salonu”, 1 października, był prof. Tomasz Scheffler – prawnik, znawca doktryn politycznych i prawnych, nauczyciel akademicki i dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Było to pierwsze wrocławskie i jak na razie ostatnie spotkanie w formie stacjonarnej, lecz skrócone wystąpienie profesora można odnaleźć na fanpage Fundacji Polska Jutra. 

Spotkania z zasady mają charakter otwarty, dlatego też zapraszamy do uczestnictwa w formie oglądania transmitowanej dyskusji, ale również zadawania gościom pytań w komentarzach. Dnia 21 października 2020 r. o godz. 18:00 na Facebooku (fanpage Fundacji Polska Jutra i organizacji, które udostępnią transmisję) odbędzie się spotkanie z prof. Antonim Dudkiem, którego tematem będzie: „Czy zmiany w Polsce po 1989 r. były realizacją ideałów Solidarności, czy jej zaprzeczeniem?”. Gość opowie o podwalinach III RP i ich związku z ideałami „Solidarnosci”, której czterdziestą rocznicę powstania w tym roku świętowaliśmy. Będzie również okazja do przybliżenia najnowszej książki Antoniego Dudka – od „Mazowieckiego do Suchockiej. Pierwsze rządy wolnej Polski”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu jak i zachęcamy do rozpowszechniania wiadomości o następnych spotkaniach „Salonu Politycznego”.


Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.