Salon Polityczny z Krzysztofem Bosakiem

3 września 2020 roku w kawiarni Agere Contra odbyło się spotkanie „Warszawskiego Salonu Politycznego” z posłem Krzysztofem Bosakiem (Konfederacja), byłym kandydatem na Prezydenta RP.

Podczas spotkania Krzysztof Bosak opowiedział o swoich początkach w polityce, o kulisach wyboru na posła w bardzo młodym wieku. Następnie omówiony został przekrojowo życiorys polityka od momentu rozpoczęcia działalności publicznej po dzień dzisiejszy. Polityk po dwuletnim okres bycia posłem na Sejm w latach 2005-2007 na 12 lat zniknął z głównych mediów, mimo iż przez cały ten okres był aktywny społecznie jako ekspert Fundacji Republikańskiej a później działacz Ruchu Narodowego. Przykład ten pokazuje przepaść jeśli

Gość „Salonu Politycznego” odpowiadał też na liczne pytania gości. Mówił m.in. o kulisach negocjacji list Ruchu Kukiz’15 na których to Krzysztof Bosak miał być liderem listy ze swojej rodzinnej Zielonej Góry. Krytyczny stosunek do funkcjonowania Ruchu Kukiza spowodował jednak rezygnacje ze startu, choć Krzysztof Bosak był jeszcze przez kilka tygodni dyrektorem Biura Poselskiego klubu Kukiz’15.

Krzysztof Bosak wspominał także dlaczego powstała Konfederacja i jak wyglądało łączenie różnych środowisk politycznych, zrzeszonych w Konfederacji. Oczywiście nie mogło zabraknąć także pytań dotyczący 3 kampanii wyborczych w przeciągu ostatnich lat w których uczestniczył Krzysztof Bosak – przegranych wyborach do europarlamentu, wyborach do Sejmu RP, który przyniósł mu powrót do rządowych ław oraz zakończone bardzo dobrym wynikiem wybory prezydenckie.

Gość pytany był także pytany przez uczestników spotkania o swój stosunek do takich spraw jak działalność Telewizji Publicznej, epidemii Covid-19, cenzurze treści prawicowych na portalach społecznościowych czy obecności Polski w Unii Europejskiej.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część networkingowa. Nasz gość był obecny na niej jeszcze przez kilkadziesiąt minut po spotkaniu.


Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.