Orszak Trzech Króli w Kaliszu

Orszak trzech króli w Kaliszu po raz trzeci przeszedł ulicami miasta. W niezwykłym pochodzie udział wzięły tłumy kaliszan. Uczestnicy przemaszerowali spod kościoła św. Rodziny na Rogatce do Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego, czyli kościoła jezuitów przy ulicy Stawiszyńskiej.

Kalisz był jednym z ponad 870 miast i miejscowości w Polsce, w których odbyły się orszaki trzech króli. W tym roku wydarzeniu przyświecało hasło „Cuda, cuda ogłaszają”. Orszak trzech króli w Kaliszu został zorganizowany przez zakon franciszkanów w Kaliszu,zakon jezuitów w Kaliszu, Moose Production oraz Fundację „Polska Jutra”. Wydarzenie wsparł samorząd Kalisza.

– Na trasie orszaku przewidujemy rozmaite atrakcje, które pozostaną niespodzianką. Nie zdradzamy również kto w tym roku przebierze się za mędrców, ale będą to osoby ważne dla Kalisza z punkty widzenia społecznego, kulturalnego czy sportowego – mówił Kamil Rybikowski z Fundacji Polska Jutra. – Zachęcamy do spędzenia tego czasu świątecznego w takiej formie. Liczymy na to, że frekwencja dopisze i spora grupa kaliszan oraz okolicznych mieszkańców uczci to religijne święto.

zdj. Włodzimierz Staszak